گوگل از اندروید نسخه 8.0 رونمائی کرد

گوگل تاتس اندروید

گوگل از معدود شرکت هائی است که همچون یک ماشین برنامه ریزی شده بی وقفه و بی درنگ در حال تکاپو و تلاش است.. این همه کوشش و تلاش درون حیطه ای بشدت مدیریت شده قرار گرفته و هر حرکتی با هدفی عجین می شود. به طور خلاصه و ساده چنانچه مثالی بزنیم ؛ می توانیم به روبات های گوگل اشاره کنیم که میلیاردها صفحه را کاووش می کنند.. خوب چنین محدوده ای با این وسعت باید دارای برنامه ریزی خیلی دقیق و نکته سنج باشد. در این خصوص توضیحات زیادی وجود دارد ولی به هیچ عنوان مکانی با ظرفیت مناسب مختصِ واژگان این مقوله تا بحال در اختیار نداشته ام!!.درواقع ورود به بررسی فعالیت های گوگل باید فوق العاده ظریف و میلی سنج باشد (میلی سنج بنگر اما در حیطه ای به وسعت یک دریا) خوب ظاهراً با یک تناقض مواجه می شوید اما راهی برای این کار هست.ولی مکان مناسب برای کالبدشکافی واژه ها ورخنه به معانی دقیق که بتواند منظور را برساند وجود ندارد . مگر آنکه راه دوم را همراه و هم گام با راه اول در پیش گرفت!!!! شاید روزی تجربه کنم.

مقصود از این غرض این است که گوگل همچون روباتهای هوشمند خود به هیچ عنوان بر شانس و یا آزمون و خطا تکیه نمی کند. در واقع شانس در چنین حیطه ای به وسعت کره زمین و حتی فراتر هیچگونه جایگاهی ندارد.

برگردیم به موضوع اصلی یعنی گوگل از اندروید نسخه 8.0 رونمائی کرد.

یکی از دستاوردهای ناب  گوگل سیستم عامل اندروید است. این سیستم عامل به آرامی و در سکوت خلق شد ؛ اما با هدفی بسیار بزرگ؛ از این رو گوگل همیشه سعی داشته است که این سیستم عامل محبوب را همچنان محبوب و دوست داشتنی نگه دارد.

به تازگی گوگل سیستم عامل خود را قالی تکانی مختصری کرد. نسخه 8.0 oreo سیستم عامل جدید اندروید است که گوگل اقدام به رو نمائی آن در روز دوشنبه کرده است.

ویژگی های جالبی درون نسخه جدید گنجاند شده است که به دو یا سه مورد به شکل مختصر و کوتاه می پردازیم.

بخش اعلان ها نسبت به نسخه قبلی پیشرفت داشته است .. بخش اعلان برنامه ها وقتی برنامه ای در حال اعلان و یا سعی در فعال شدن دارد.. نقطه یا مکانی مختص به این اعلان در گوشه ای از صفحه نمایش داده می شود که با اشاره به آن بخش مربوط به اعلان ها نمایش داده می شود. البته این اعلان ها بعد از مدتی به طور خودکار حذف می شوند.(کشینگ سیستم)

برای ورود سریع و بی وقفه به برنامه ها نیز قابلیتی اضافه شده است که می توانید توسط مرورگر نیز به برنامه های مورد نظر دسترسی سریع داشته باشید. این قابلیت را می توان به شکل خودکار و اتوماتیک نیز تنظیم کرد. که در انصورت کلی از هدر دادن وقت جلوگیری می کند.

مورد بعدی که به نظرم جالب می آمد قابلیت تصاویر تو درتو یا به اصطلاح تصویر در تصویر می باشد. با این قابلیت شما می توانید یک ویدئو را در پنجره ای جدید باز کرده در حالیکه روی یک سند یا مطلب در یک ویراشگر کار می کنید. و یا حتی کارهای سنگینتر از این.

قالبیت بعدی در بخش دوربین است که با دوبار اشاره می توانید زوم کردن تصویر را تا 50 درصد افزایش دهید.

اضافه شدن یک کلید برای جابجائی در بخش مٌد ویدئو.

مرسی

ami555