سلام

با نکاتی کلیدی هنگام خرید و فروش اینترنتی در خدمت شما هستم.

مقدمه ای بی ربط یا با ربط (بسته به نوع خواننده)

هر چقدر از عمر دنیا بگذرد به همان نسبت ذره ذره سلولهای این عالم دچار تحول هائی بزرگ و کوچک می شود .. این در هم امیختگی و از یک نگاه وارونه تر این به هم ریختگی های در هم و برهم (از نگاه من) درون خود ذراتی بنام انسان را همیشه با خود جابجا کرده و می کنند.. تحرک و پویائی عالم هستی آنچنان عظیم و پر قدرت است که انسان در این میان حتی مشابه و به مقدار یک سلول بی ارزش هم قادر به تاثیر گذاری بر چنین تحولاتی نیست و نخواهد بود..

مقصد این مقدمه این است که تحولات عالم هستی همیشه بر روی انسانها موثر بوده اند ؛ هرچند انسانهای به ظاهر متفکر و پر ژست همیشه به گونه ای رفتار کرده اند که نمائی (تئاتری) از همگرائی و همگام شدن با چنین تحولاتی را به نمایش بگذارند.

اجازه دهید برای سزعت بخشیدن به مقصودِ عنوان چنین مقوله ای؛ یک پرش جانانه بکنم .. چرا که ادامه دادن به تفاسیر بالا شاهنامه ای را می طلبد که نه خواننده خود را می یابد و نه مجالی مناسبِ واژگانِ خود ...

پرش به سوی ادمیانی که همیشه در حال تکاپو و جابجائی هستند.. و در همه حال خود را همچون جنبنده ای فعال به جنب و جوش وا داشته و می دارند!!!!!!

تا کنون از خود پرسیده اید که اینهمه جنب و جوش و تکاپو دارای چند مرحله از درون های متفاوت بشری هستند!!!؟ و اصولا یک انسان پر تکاپو ممکن است دارای چند خصلت مرتبط با نیازهای خود باشد..؟؟!!!

بله درست حدس زدید انسانها در مقاطع و مراحل مشابه ممکن است رفتارهائی متفاوت داشته باشند هرچند این مراحل و موقعیت ها وحتی مکان ها دقیقا کپی یکدیگر باشند.!!!!!!!

اما چرا انسان ها اینگونه هستند؟ این پرسشی ست که باید در مطالب اینده به ان بپردازیم .

ولی انچه که مطلب ما را با عنوان آن همسان و همسو می کند دقیقا در همین نکتهً نوع رفتارهای انسانی در موقعیت های مشابه و یا متفاوت است.. موقعیت های سود و زیان ؛ مراحل خرید و فروش؛ شرایط مکانی و زمانی تجارت؛

این ها چیزهائی هستند که عنوان این مطلب را در ایجا منعکس می کنند..

شما ممکن است محصولی را در مکانی مانند آگهی فارس یافته و آگهی انرا نصب العین خود قرار دهید و ناگهان پیش بسوی خرید یا فروش و یا معاوضه و داد و ستد..

ولی نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید خیلی مهم تر از رسیدن به محصول مورد نظر است.. حتی اگر آن محصول مادی نبوده و سراپا مملو از معنویات باشد!!!!!!!!

 

1-همیشه اینرا بخوبی بدانید که طبق قوانین تجارت جهانی در همه جای دنیا ،، آگهی دهنده تا وقتی مسئول آگهی خود است که شما با فروشنده یا خریدار تماس نگرفته باشید؛ به محض کوچکترین تماس شما با طرف مقابل؛؛ آگهی دهنده هیچگونه مسئولتی در این مورد ندارد. در واقع یک سایت یا بنگاه آگهی کننده فقط و فقط منعکس کننده آگهی تبلیغ کنندگان است و صد البته مراقب است که قوانین کشور مربوطه دقیقا در مورد تمامی آگهی ها رعایت شود.. و به محض تخلف سریعا آگهی مربوطه را حذف کند؛ همین و بس..

2-هرگز به ادعاهای مجازی آگهی دهندگان اعتماد نکنید مگر انکه در دنیای واقعی انرا لمس و تجربه کنید و یا در همان دنیای مجازی واسطه ای معتبر او را تضمین کند. در اینجا منظور از واسطه به هیچ عنوان سایت آگهی دهنده نیست چون اصولا اینگونه موارد ربطی به آن ندارد.

3-هرگز در قبال فروش محصول خود کارت ویزا و یا کارت های اعتباری خارجی و حتی بیت کوین تحویل نگیرید .مگر در مواردی خیلی خاص. چون هیچ تضمینی برای رسیدن به پول خود ندارید.. چرا که تضمین کنندگان اینگونه اعتبارات درون کشورهائی هستند که شما را تحریم کرده اند و همچین هم بدشان نمی آید به تماشای دست و پنجه نرم کردن شما بنشینند و لحظاتی هم پوزخندی بزنند.

4-ما همیشه به شما توصیه می کنیم که تا حد امکان از خرید اجناس غیر حضوری پرهیز کنید چون در صورت عدم دسترسی به محصول مورد نظر ؛ تنها کسی که می تواند در این مورد بخصوص به شما کمک کند فقط خودتان هستید .. مگر انکه ادرس و شماره کارت و شماره تلفن طرف را داشته باشید که در انصورت هم باید زحمت دویدن و  هم هدر دادن زمان را به جان بخرید.. پس سعی کنید بعد از مشاهده آگهی؛ با آگهی دهنده تماس گرفته و یا به ایمیل او مکاتبه کنید .. بعد از تماس قرار ملاقاتِ یک دیدارِ امن برای رسیدن به محصولِ مورد نظر را بگذارید.

5-سایت آگهی فارس هیچگونه سودی در قبال اینکه شما از یک آگهی دیدن کنید ؛ ندارد. پس اکیداً به شما توصیه می کنیم که هیچوقت قبل از مشاهده محصول و یا کالا اقدام به واریز کردن پول نکنید؛ همیشه بعد از معامله در جاهای امن و پر تردد مانند شعب بانک ها یا در حوالی نیروهای انتظامی اقدام به روئیت و یا جهتِ فروش کالا  با طرف مقابل ملاقات کنید.

6-ارائه شماره حساب یا کارت از طرف آگهی دهنده هرگز دلیل محکمی برای جلب اعتماد نیست. همیشه قبل از خرید اولا امکان ملاقات حضوری را مهیا کنید ؛ دوما تلفن ثابت از شخص آگهی دهنده بخواهید و با همان شماره با ایشان صحبت کنید تا از واقعی بودن شماره ثابت اطمینان حاصل کنید.  و تمامی اطلاعاتی که از طرف مقابل دارید را تا پایان معامله نزد خود نگهداری کنید. برای اطمینان بیشتر میتوانید سایر آگهی های فروشنده را نیز بررسی کرده و در صورت دیدن موردی غیر طبیعی از انجام معامله جلوگیری کنید.

7-وقتی قیمت مورد نظر بیش از حد معمول پائین باشد احتیاط کنید ؛ در هنگام معامله برخی کالاها حتما درخواست فاکتور از فروشنده بکنید.

8-در هنگام فروش و تحویل گرفتن پول چنانچه مبلغ چک رمزدار باشد حتما به بانک مربوطه جهتِ صحت چکهای مذکور مراجعه کنید البته قبل از تحویل دادن کالا..

 

amin555

بدرود تا یک درود